Naxçıvan Muxtar Respublikası
9 - 14°
- 5 - 10°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tər-Tər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
9 - 14°
0 - 5°
Mərkəzi-Aran
9 - 4
0 - 5
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
7-11°
0-3°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
8-10°
2-4°
Avroliqada 1/16 finalın 14 iştirakçısı məlumdur
Tarix: 24-11-2017 | Saat: 09:34
Bölmə:Karusel / İdman | çapa göndər



Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turunun oyunları keçirilib. 
12 qrupda ümumilikdə 24 matç oynanılıb.

Bu turdan sonra 1/16 finala yüksələn komandaların sayı 14-ə çatıb: "Styaua", "Arsenal", "Zalsburq", "Ostersun", "Latsio", "Nitsa", "Zenit", "Real Soseydad", "Vilyarreal”, "Dinamo" (Kiyev), "Braqa”,  
"Milan”, "Atalanta” və "Lion”.
 

3 noyabr
Avropa Liqası
V tur

G qrupu

“Viktoriya” (Çexiya) - “Styaua” (Rumıniya) - 2:0
Qollar: Ptrjela, 49, Kopiç, 76
 
“Luqano” (İsveçrə) - “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) - 1:0
Qol: Karlinyos, 50

 

1.Styaua53118:510
2.Viktoriya530211:89
3.Luqano52037:106
4.Hapoel51135:84


H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 1:0
Qol: Jirassi, 62
 
BATE (Belarus) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:0

1.Arsenal53108:4102.Srvena Zvezda51312:263.Köln52037:764.BATE51226:105
İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) - “Gimaraynş” (Portuqaliya) - 3:0
Qollar: Dabbur, 26, Ulmer, 45+1, Xvanq Hi Çan, 82
 
“Konyaspor” (Türkiyə) - “Marsel” (Fransa) - 1:1
Qollar: Skubiç, 82 (1:0), Moke, 90+3 (1:1)

1.Salzburg53207:1112.Marsel52124:373.Konyaspor51223:554.Gimaraynş51114:84J qrupu

“Atletik” (İspaniya) - “Herta” (Almaniya) - 3:2
Qollar: Leki, 26 (0:1), Aduriz, 35-pen (1:1), 
Selke, 36 (1:2), Aduriz, 66-pen. (2:2), Viliams, 82, (3:2)
 
“Ostersun” (İsveç) - “Zarya” (Ukrayna) - 2:0
Qollar: Gero, 40, Qodos, 70
 

1.Ostersunds53117:3102.Atletik52216:583.Zorya52033:754.Herta51135:64

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) - “Vitess” (Hollandiya) - 1:1
Qollar: Linssen, 13 (0:1), Alberto, 42 (1:1) 
 
“Nitsa” (Fransa) - “Zulte Veragem” (Belçika) - 3:1
Qollar: Balotelli, 5 (1:0); 31 (2:0), Hamalaynen, 81 (2:1), Tameze, 86 (3:1)

1.Latsio541010:4132.Nitsa530212:893.Varegem51135:1144.Vitess50234:102 
L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:1
Qol: Oyarzabal, 90
 
“Zenit” (Rusiya) - “Vardar” (Makedoniya) - 2:1
Qollar: Poloz, 16 (1:0), Riqoni, 43 (2:0), Blajevski, 90+3 (2:1)

1.Zenit541014:4132.Real Sosyedad540115:3123.Rusenborq51135:1034.Vardar50055:160
A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - “Vilyareal” (İspaniya) - 2:3
Qollar: Kabananqa, 22 (1:0), Raba, 39 (1:1), Bakambu, 65 (1:2); 83 (1:3), Tvumasi, 88 (2:3)
 
“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) - 0:2
Qollar: Husbauer, 45+1, 54


1.Vilyarreal532010:5112.Slavia52216:583.Astana52129:774.Makkabi50140:81
  
B qrupu

“Partizan” (Serbiya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 2:1
Qollar: Tavamba, 12 (1:0),  Nqamelu, 25 (1:1), Ozeqoviç, 53 (2:1)
 
“Skenderbeu” (Albaniya) - “Dinamo” (Ukrayna) - 3:2
Qollar: Tsiqanov, 16 (0:1), Lilay, 18 (1:1), Ceyms, 52 (2:1), Sov, 56 (3:1), Rusin, 90 (3:2)

1.Dinamo K.53119:6102.Partizan52217:583.Skenderbeu51225:854.
Yanq Boyz
50323:54C qrupu

"Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2
Qollar: Viska, 20 (0:1), Fray 27, (0:2), Marselinyo, 65 (1:2) 
 
“Braqa” (Portuqaliya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 3:1
Qollar: Marselinyo, 1 (1:0),  Ut, 74 (1:1). Fransegio, 82 (2:1), 90+3 (3:1)
 

1.Braqa 53118:6102.Ludoqorets52216:483.Başaksehir51225:754.Hoffenhaym51137:94D qrupu

D qrupu
AEK (Yunanıstan) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:2
Qollar:Qorqon, 8 (0:1); 26 (0:2),  Araujo, 45+2 (1:2), Xristodolopulos, 85 (2:2)
 
“Milan” (İtaliya) - “Austriya” (Avstriya) - 5:1                                                                            
Qollar: Monşen, 21 (0:1), Rodrigez, 27 (1:1), Silva, 36 (2:1), Kutrone, 42 (3:1), Silva, 70 (4:1), Kutrone, 90+3 (5:1) 


1.Milan532013:4112.AEK51406:573.Riyeka51139:1244.Austriya51139:164

 
E qrupu

“Lion” (Fransa) - “Apollon” (Kipr) - 4:0
Qollar: Diaxabi, 29, Fekir, 32, Diaz, 66, Maolida, 90
 
“Everton” (İngiltərə) - “Atalanta” (İtaliya) - 1:5
Qollar:  Kristante, 12 (0:1); 64 (0:2), Ramirez, 71 (1:2), Qosens, 87 (1:3), Kornelius, 88 (1:4), 90+4 (1:5)


1.Atalanta532013:4112.Lion532011:3113.Apollon50326:1134.Everton50144:151F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) - 2:1
Qollar: Farfan, 17 (1:0), Verbiç, 31 (1:1), Farfan, 51 (2:1)
 
“Şerif” (Moldova) - “Zlin” (Çexiya) - 1:0
Qol: Jairo, 11
 

1.Şerif52304:292.Lokomotiv52217:483.Kopenhagen51315:364.Zlin50231:82



5558 dəfə oxunub.

Digər xəbərlər
bütün xəbərlər
____ Instagram ___