Naxçıvan Muxtar Respublikası
9 - 14°
- 5 - 10°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tər-Tər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
9 - 14°
0 - 5°
Mərkəzi-Aran
9 - 4
0 - 5
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
7-11°
0-3°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
8-10°
2-4°
Yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatında son gün - HEYƏT
Tarix: 21-05-2015 | Saat: 20:29
Bölmə:Karusel / İdman / M2 | çapa göndər

Yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatında son gün - HEYƏT




"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatı başa çatıb.

Xeberaz.az-ın Trend-ə istinadən məlumatına görə, çempionatın son günündə sərbəst güləş üzrə 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində 157 pəhləvan mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar aşağıdakı kimidir.

54 kq

1. Sabutay Əmişov (ROİL)
2. Fərrux Əliyev (Gəncə, Zenit İC)
3. Nicat Əliyev (Azəri İK)
3. Murad Məmmədov (Gəncə, TİM)

58 kq

1. Qadisa Qazıyev (Atasport)
2. Davud İbrahimov (Atasport)
3. Fizuli Hüseynov (ROİL)
3. Şamil Salmanov (Atasport)

63 kq

1. Qurban Qurbanov (Atasport)
2. Orxan Abbasov (Azəri (İK)
3. Cavidan Xudaverdiyev (Xaçmaz)
3. Hüseyn Hüseynzadə (Masallı, Gömrükçü İSM)

69 kq

1. İsmayıl Abdullayev (Atasport)
2. Cəmil Məmmədov (Atasport)
3. Rəşad Yusifli (Abşeron, Neftçi İK)
3. Mahmud Səidi (Abşeron, Neftçi İK)

76 kq

1. Emin Nəcəfzadə (Lokomotiv)
2. Şahmar Əzimov (Neftçi İK)
3. Ziyad Sadıqov (Pəhləvan İK)
3. Əhliman Quliyev (Gəncə, Neftçi İK)

85 kq

1. Rahid Həmidli (Masallı, Gömrükçü İSM)
2. Xalid Əlizadə (Zenit İC)
3. Tehran Əminov (Gömrükçü İSM)
3. Orxan Həsənov (ROİL)

100 kq

1. Alimaqomed Alixmoev (Atasport)
2. Əli Əminov (Gömrükçü İSM)
3. Mətləb Teymurov (Gəncə, UGİM)
3. Azxab Muqrayev (Balakən)

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, federasiya tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.



3748 dəfə oxunub.

Digər xəbərlər
17-03-2016, 09:43 Astroloji proqnoz - 18 mart

bütün xəbərlər
____ Instagram ___